Cztery ważne zasady dla planujących strój na przyjęcie firmowe

2017-03-16

W coraz większej liczbie firm, biur i przedsiębiorstw wprowadzany jest dress code. Pracodawca określa, jak powinien wyglądać jego personel. Zwykle chodzi o to, by pracownik wyglądał schludnie, nierzadko również elegancko. Strój obowiązujący w pracy to już norma. Najczęściej na co dzień do pracy w biurze wybieramy formalny strój, w ponadczasowym zestawieniu kolorystycznym bieli z czernią lub granatu z bielą. Co jednak, gdy wybieramy się na przyjęcie i to w dodatku służbowe? Zasady dotyczące ubioru obowiązują, czy może już nie?

Otóż tak. Dla pracownika firmowy bankiet również powinien być sygnałem, że wymagany jest określony rodzaj garderoby. I choć pod tym względem przyjęcie firmowe jest mniej zobowiązujące niż nasza codzienność w pracy, również nie powinniśmy pozwalać sobie na modowe szaleństwo.

Zasada pierwsza:

Najbezpieczniej jest wybrać strój w podobnej stylistyce, do tej obowiązującej w pracy. Jeśli na co dzień chodzimy w eleganckich zestawach, tu również możemy postawić na podobny kostium, dobierając na przykład nieco odważniejsze dodatki, w postaci torebki, czy biżuterii.

Zasada druga:

Nie stawiaj na zbyt krzykliwe kolory. Przyjęcie firmowe to nie zabawa ze znajomymi. W odważnej żółci lub krwistej czerwieni możesz nie spodobać się zarządowi firmy.

Zasada trzecia:

Możesz zdecydować się na strój koktajlowy, choćby wieczorową sukienkę, jednak nie powinna ona odsłaniać zbyt wiele. Taka sukienka nie może przesadnie eksponować dekoltu. Nie powinna być też zbyt krótka.

Zasada czwarta:

Pamiętaj o wygodzie. Mimo wszystko takie spotkanie również nosi znamiona towarzyskiej zabawy, dlatego nie możesz przez cały czas czuć się jak w firmowym uniformie.

Cztery ważne zasady dla planujących strój na przyjęcie firmowe

Cztery ważne zasady dla planujących strój na przyjęcie firmowe4

Cztery ważne zasady dla planujących strój na przyjęcie firmowe5

Cztery ważne zasady dla planujących strój na przyjęcie firmowe3

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Wyjątkowe miejsca