Jak zorganizować bankiet firmowy?

2014-10-22

Jak zorganizować bankiet?

Umiejętność organizowania bankietu to bardzo przydatna umiejętność, zwłaszcza jeżeli zajmujesz się w swojej firmie PR-em lub marketingiem. Bardzo często może sie zdarzyć, że będziesz musiał zorganizować tak owy dla swojego pracowadcy lub klienta – wówczas powinieneś wykazać się kreatywnością i szybkim działaniem – te dwie cechy z pewnością przydadzą Ci się podzas orgazniacj różnego rodzaju eventów. Aby ułatwić Ci pracę poniżej przedstawiamy klika  rad, do których możesz się zastosować – wtedy Twój bankiet z pewnością będzie świetnym wydarzeniem towarzyskim.

Przede wszystkim konkretnie ustal liczbę gości  –  zdecyduj kto ma być zaproszony na dane wydarzenie! Ważną kwestią jest również ustalenie czy zaproszeni goście przyjdą z osobami towarzyszącymi – oczywiście zależy to od typu bankietu, ale w miarę możliwości, powinieneś sporządzić szczegółową listę gości i poprosić ich o podanie imion i nazwisk osób towarzyszących.  Pomoże Ci to kiedy będziesz wybierał lokal na bankiet – będziesz wtedy doskonale wiedział, ile miejsc ma posiadać dana sala – unikniesz też niemiłych niespodzianek, związnaych z brakiem miejsc dla przybyłych gości.

Postaraj się zweryfikować wszystkie adresy i nazwiska zaproszonych na bankiet osób. Ważną kwestią podczas organizacji tego typu przyjęć okolicznościowych jest weryfikacja wszystkich zaproszonych gości.  Powinieneś upewnić się jakie stanowiska piastują zaproszeni, aby uniknąć nieprzyjemnych pomyłek.  Podczas takiej weryfikacji dopytać, czy dana osoba, ma  zamiar pojawić się na naszym bankiecie – skróci to nam czas formowania listy gości i pozwoli dopiąć wszystko na ostatni guzik.

Bardzo ważną kwestią jest zamówienie zaproszeń.  Najlepszy czas, który powineneś zarezerwować to około 6 tygodni – podczas, których przygotowany zostanie projekt zaproszenia i zrealizowany zostanie druk oraz wysyłka.  Istotną kwestią jest również akceptacja wzoru zaproszeń – pamiętaj, żeby przygotować kilka wzorów aby Twój zleceniodawca, mógł wybrać sobie jednen z nich.  Tak długi zaspas poniekąd pozornego czasu, uratuje Cię kiedy np. partia druków nie okaże się idealna i zajdzie konieczność poprawek. Pami ętaj również, aby zaproszenia trafiły go zaproszonych gości przynajmniej na dwa tygodnie przed zaplanowanym wydarzeniem. Z kolei jeżeli nie masz, aż 6 tygodni koniecznie zorganizuj doręczenia kurierskie – zaoszczędzisz około 6 dni na doręczenie.  Koniecznie weź też pod uwagę, że poczta czasami zawodzi – zwłasza, jeśli zaproszenia adresowane są do wielkich fim, mogą nie trafić do odpowiednich osób. Zatem polecamy dla pewności wysłać zaproszenia faxem albo mailem, jest z pewnością alternatywna i mniej kosztowna droga wysyłania zaproszeń.

Powinieneś zadbać o każdy szczegół aranżacji  Sali bankietowej.  Postaraj się aby odbyło się to minimum na dwa tygodnie przed organizowanym wydarzeniem. Przynajmniej na tydzień dopilnuj także czy firma cateringowa przygotowuje wszystko według Twojego zamówienia.

W dniu samej imprezy bądź wcześniej na miejscu wydarzenia. Radzimy abyś zjawił się tam przynajmniej trzy godziny przed eventem.  W razie czego będziesz miał czas na ogarnięcie niespodziewanych zmian,  które wynikły niespodziewne w dniu imprezy. Pamiętaj również, że goście mogą pojawić się przed umówioną godziną.  Najlepiej podać firmię cateringowej o godzinę wcześniejszą porę rozpoczęcia bankietu. Warto również zorganizować pomieszczenie, w którym na wypadek opóźnienia będą mogliby zatrzymać się goście do czasu wejścia do właściwych pomieszczeń.

Katalog firm

Wyjątkowe miejsca